O Polymerové klubovně

Polymerová klubovna

MÍSTO STVOŘENÉ Z LÁSKY K POLYMERŮM.

Pro všechny kreativní lidi, kteří jsou do polymerové hmoty
již zamilovaní i pro ty, co se s ní chtějí teprve seznámit.

 

Polymerová klubovna

je kulturní a vzdělávací centrum specializované na tvorbu s polymerovými hmotami.

Účelem klubovny je poskytnout příjemné prostředí a podmínky pro tvorbu s polymerovými hmotami. Dále možnosti kvalitního vzdělávání se v tomto kreativním odvětví a jemu podobném. Nabídnout prostory pro tvořivá setkání, výstavy a jiné aktivity.

Foto: Příprava klubovny na její slavnostní otevření
  • Prostory, výbava: Polymerová klubovna v Brně má kapacitu 13 osob včetně lektora. Pro lektora je připraven velký stůl, pro účastníky menší stolky, které je možné posouvat dle potřeby. Najdete tu základní vybavení, prozatím pracovní dlaždičky, 1 trouba, 7 strojků, pár válečků, řezáků, štětců. Vybavení budeme rozšiřovat, aby bylo dostupné pro všechny účastníky.
  • Kurzy a akce: Seznam vypsaných kurzů naleznete v kalendáři kurzů a akcí. Přihlásit se můžete zaslaním e-mailu či prostřednictvím kontaktního formuláře. Časem přibyde sofistikovanějši registrační systém.
  • Doprava: Klubovna se nachází blízko centra, na adrese Špitálka 23a, Brno. Možnost dopravit se městskou dopravou či parkovat autem před budovou.
  • Pronájem: Prostory je možné si pronajmout, pokud není vypsána žádná akce. Více po osobní domluvě.

Polymerový klub

je komunita, kterou kolem sebe Polymerová klubovna sdružuje. Od zakladatelů klubovny, přes lektory, návštěvníky a sponzory. Členství není nijak zpoplatněno.

  • Srazy a setkávání: Členové klubu mohou využít klubovnu k setkávání a společnému tvoření. Pokud tomu není za účelem výdělku, pak je příspěvek na pronájemné dobrovolný (ale velmi vítaný).
  • Podpora klubovny: Členové klubu zajišťují existenci klubovny. Každý kurz, akce, návštěva či jiný dar a pomoc umožňují, aby klubovna mohla fungovat i nadále. Všem našim členům za tuto podporu od srdce děkujeme <3
  • Zakladatelky klubu a klubovny jsou Daniela Klein a Dana Phamová čili Danka a Danča. Obě se věnují tvorbě z polymerové hmoty již několik let a mají i lektorské zkušenosti. Obě pochází z Brna, kde byl v posledních letech nedostatek polymerových příležitostí a nestabilní kurzovací prostory. Společně daly vzniknout Polymerové klubovně a klubu a pevně doufají, že přinese lidem tolik radosti jako jim samotným. Zatímco Danka přišla s původním nápadem a obstarává fyzickou stránku a provoz klubovny, tak Danča se věnuje její virtuální stránce, vizuálu a PR. Společně pečují o chod klubovny a klubu.

Polymerový klub je aktivní také na facebooku.

Historie

  • Podzim 2016 – fáze klubání – první schůzka nad kávou v brněnské paluši + založení FB stránek
  • 9. 4. 2017 – slavnostní otevření Polymerové klubovny
  • 12. 4. 2017 – oficiální spuštění webu Polymerový klub